Resultat SvKTR Köping 2009-07-18

 Domare Åke Cronander

TIBETANSK TERRIER  deltagande valpar 1+1, 11+10

BH 1, CK, CERT, BIR, BIS 1 KUAI LE GOU’S OD MAZER, äg Mia Wulff, Häggenås

BH 2, CK XCEL’S HECTOR-LAMLEH, äg Karin Ulfsdotter, Herräng

BH 3, CK CH MOCOWODOS AD-AN A TO ADAM, äg Åse Edberg, Västerås

BH 4, CK XCEL’S TINTIN-LAMLEH, äg Josefine Bergvall, Märsta

BH R, CK KUAI LE GOU’S MANOUSCH MIRÒ, äg Leo Tiihonen, Fors

 

BT 1, CK  BIM CH SChANTI’ SALLY-LAMLEH, äg Mia Wulff, Häggenås

BT 2, CK CERT CA-MA-MO’S Alva, äg Marina C Andersson, Kungsäter

BT 3, CK CAROUSELLE’S KEEP AN EYE ON ME, äg Agneta Olsson, Upplands Väsby

BT 4, CK CH ACTURUS KEY TO SUCCESS, äg AnnSofie Lundqvist, Dala-Husby

BT R, CK KUAI LE GOU’S NAD NAMCHEE NYEE MA, äg Marika Hümpfner, Hässelby

 

BIR VETERAN, BIS 2- veteran CH ARCTURUS HOT MAGIC MIDNIGHT, äg AnnSofie Lundqvist, Dala-Husby

BIM VETERAN, CH KUAI LE GOU’S VICTORIUS WILD QUEEN, äg Gunilla Albrigtsen, Åkers Styckebruk

 

BIR VALP, BIS 3 VALP, DARBAMAZ FUWA YINGYING ATHOWA, äg Inger Hansson Pålsboda

 

BIR UPPFÖDARGRUPP, BIS 1 UPPFÖDARGRUPP, KENNEL KUAI LE GOU’S, Gunilla Albrigtsen, Åkers Styckebruk

 
 

TIBETANSK MASTIFF, deltagande valpar 3+1, 1+1

 

BH 1, CK, BIR, BIS 3, CH MIMAYIN CENPO RI TA, äg Asta Åberg Martinsaari, Järna

BT 1, CK, CERT, BIM, BOD KHYI SKARMA POLARIS, äg Monica Wahlstedt, Bälinge

 

BIR VALP, BIS 2 VALP BOD KHYI DOM SIMUS, äg Jane Otterud, Spånga

BIM VALP, BOD KHYI DOM NANOOK, äg Monica Wahlstedt, Bälinge

 
 

LHASA APSO, deltagande valpar 1+1, 6+6

BH 1,CK, BIR, BIR VETERAN, BIS 1 VETERAN, BIS 2, CH DREAMHOUSE PART OF THE PUZZLE, äg Elisabeth Ljung, Köping

BH 2, CK, CERT, LHASA DREAMS BELIEVE, äg Bodil Sartoft, Trollhättan

BH 3, CK, MIDWA’S GERONIMO C, äg Pernilla Hallgren, Fellingsbro

BH 4, CK, CH YANGADOO’S LOVE TO LOVE YOU, äg Christin Edlund, Örebro

BT 1, CK, BIM, CH APSO-SENG KYE’S TASHI, äg Bodil Sartoft, Trollhättan

BT 2, CK, CH XCEL’S WHAT’S SHE LIKE, äg Kajsa Forsgren, Rimbo

 

BIR VALP; BIS 1 VALP, DAJALAS BÅTSMAN, äg Jeanette Petersson, Åtvidaberg

BIM VALP, MITELLA’S FILIPPA K, äg Pernilla Hallberg, Fellingsbro

 

BIR UPPFÖDARGRUPP, BIS 2 UPPFÖDARGRUPP; KENNEL YANGADOO’S, Pernilla Hallgren, Fellingsbro

 

 

BÄSTA PARKLASS, LHASA DREAMS BELIEVE & CH APSO SENG-KYE’S TASHI, äg Bodil Sartoft, Trollhättan

 

BÄSTA BARN MED HUND , MIKAELA AMRÉN med Tibetansk Terrier

 

BIS - valpar

 

 

BIS  veteraner

 

 

BIS