Utställningsresultat

2019

RESULTAT SvKTR, TIBETHUND 2019-10-05

 

LHASA APSO, DOMARE HANS ALMGREN

DELTAGANDE VALPAR 2 + 6, VUXNA 11 + 11

 

BH 1, BIM, BIM VETERAN, C.I.B. NORD UCH SE VV-19 OZZINT'S BORN TO BE STAR STYLE

BH 2, SE UCH WHISBORNE KING OF THE PARTY

BH 3, DK UCH RLD N SE UCH SE V-16 REBELLIC'S STATESMAN

BH 4, NO JV-13 NO UCH SE UCH VDH CH SEBASTIAN DELL'ALBERICO

CERT, KUMI KIAN WHERE'S THE PARTI AT CHIC CHOIX

 

BT 1, BIR, BIS 4, SE UCH YANGADOO'S FOOTPRINTS OF AN ANGEL

BT 2, CERT, BIS JUNIOR 1, TÖRNBERGET'S CRIMINAL MIND

BT 3, BIR VETERAN, BIS VETERAN 1, DK UCH SE UCH SE V-11 STÅLTORPS BLACK ANT

BT4, FI UCH SE UCH SE V-19 CHIC CHOIX FEMME DE CHAMPAGNE

 

BIR VALP, BIS-VALP 1, BLACK BOOTS GHETTO STILETTO

BIM VALP, BLACK BOOTS SAMBA GROOVES

 

TIBETANSK MASTIFF, DOMARE HANS ALMGREN

DELTAGANDE VALPAR 1, VUXNA 4 + 5

 

BH 1, BIM, SE UCH MIMAYIN MU-TIG TSEN-PO

BH 2, FI UCH SE UCH PA VASCO NAMODO

BH 3, CERT, BIS JUNIOR 5, MIMAYIN CASPA

BH 4, RES CERT, MIMAYIN GUNG-RI- GUNG -TSEN

 

BT 1, BIR, BIS 5, FI UCH NO UCH SE JV-16 SE UCH MIMAYIN BHASUNDRA

BT 2, CERT, MIMAYIN SHIM PO

BT 3, RES CERT, MAGMA CHAMBER’S I’JAYA

BT 4, BIR VETERAN, BIS VETERAN 5, C.I.B. & NORD UCH DK V-10 NO V-11 NORD V-12 NORD V-14

SE V-11 CHILCOOT FANTA

 

BÄSTA UPPFÖDARGRUPP, BIS UPPFÖDARGRUPP 3, KENNEL MIMAYIN

 

BÄSTA AVELSGRUPP, BIS AVELSGRUPP 2, FI UCH NO UCH SE JV-13 SE UCH GEMMAS CO DAALIA FOR MIMAYIN

 

BIR VALP, DRAKYI DREAMLAND HERMIONE

 

TIBETANSK TERRIER, DOMARE PHILIP THIRLWELL

DELTAGANDE VALPAR 4 + 6, VUXNA 20 +17

 

BH 1, BIM, C.I.B. & NORD UCH DK UCH NO UCH NORD UCH NORD V-16 NORD V-18 NORDIC CH SE UCH SE V-16 SE V-19 KUAI LE GOU'S AB FAB PRINCE ALISTER

BH 2, C.I.B. NORD UCH RLD N&F&A&M SE RALLYCH MILINGTON'S HECHICERO DE LA NOCHE

BH 3, C.I.B. FI UCH NORD JV-15 NORD UCH SCAPEGRACE SO WHAT

BH 4 DK UCH NO JV-13 NORD UCH SE UCH SUMANSHU PERFECT PIECE OF A PUZZLE,

CERT, SE JV-19 MILINGTON'S PACHARAN EL MEJOR

RES CERT, KUAI LE GOU'S DREAMCATCHING ZORRO

 

BT 1, BIS 3, C.I.B. DK JV-16 DK UCH DK V-17 NO JV-16 NO UCH NORD UCH SE UCH MILINGTON'S LEA KICKBOXER GANA TODO

BT 2, CERT, KUAI LE GOU'S ECSTASY

BT 3, BIR VETERAN, BIS VETERAN 3, C.I.B. NO UCH NORD UCH SE VV-17 SCAPEGRACE EXCELLENT CHOISE C.I.B. NO UCH NORD UCH SE VV-17 SCAPEGRACE EXCELLENT CHOISE

BT 4, RES CERT, BIS JUNIOR 1, TIBETANROCKS CARPE DIEM BABY

 

BIR-VALP, BIS VALP 2, KUAI LE GOU’S FLUKE

BIR VALP 4-6 MÅN, DUVANS MORRIS SUM PA

BIM VALP 4-6 MÅN, TERLIANZO DREAMCATCHER

BIM VALP 6-9 MÅN, KUAI LE GOU’S FAVORITE FRAME

 

BÄSTA AVELSGRUPP, BIS AVELSGRUPP 1

BÄSTA UPPFÖDARGRUPP, BIS-UPPFÖDARGRUPP 2, KENNEL MILINGTON’S

 

Utställningsresultat

Copyright 2020 @ All Rights Reserved

SvKTR

Kontakt för hemsidan:

hemsida@svktr.nu


Facebook


Du hittar vår facebook sida här